Alpaslan Tetik

Electric and Electronic Engineer
Blog Maceramı sonlandırdığımı üzülerek bildirmek istiyorum. Uzun süredir sürdürdüğüm online not defterimi yani blogumu kapatarak bir deftere dönmeye karar kıldım. Eski yazılarıma Medium platformu üzerinden erişebilirsiniz.
C
C++
Python

Windows Wifi Sorunu Çözümü


Bir kaç sefer başıma gelen bir sorundan bahsetmek istiyorum size Bilgisayarı bir açıyorsunuz wifi simgesi kaybolmuş ve Ağ ve Paylaşım Merkezine giremiyorsunuz. Tabi ki sizin gibi benim de ilk düşündüğüm ve yaptığım şey bilgisayara Restart atmak oldu ama ne yazık ki bu benim sorunumu çözmek bir yana beni daha fazla sinir etti. Windows işletim sistemini silmek için yaptığım listeye bir madde daha ekledim bu yüzden. Bu sorunun sebebi büyük ihtimalle yeni bir programı  yüklerken ağ ayarlarını değiştirmesi. Çözümü ise gayet basit.Sırasıyla Lütfen adımları uygulayınız.

Komut İstemi'ni (CMD) yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin. Eğer halen sorun devam ediyorsa bize alt kısımda ki yorum kısmından uğlaşabilirsiniz.