Alpaslan Tetik

Electric and Electronic Engineer
Blog Maceramı sonlandırdığımı üzülerek bildirmek istiyorum. Uzun süredir sürdürdüğüm online not defterimi yani blogumu kapatarak bir deftere dönmeye karar kıldım. Eski yazılarıma Medium platformu üzerinden erişebilirsiniz.
C
C++
Python

Kali Wifi Şifresi Kırma WEP

#

Bugün çeşitli yöntemlerle başkalarının Wifi ağına sızarak kullanmayı anlatacağım.Fakat bunu kötü bir niyetle kullanmayın.Bu belge sadece eğitim amaçlıdır. Gerekli olan şeyler Kali Linux  bunun kurulumunu alt kısımdaki linklere tıklayarak yapabilirsiniz.
Unutmadan söyleyeyim eğer sanal makine üzerine Kali Linux kurarsanız Sisteminizde bulunan Wifi kartını Okumayacaktır.Bunun Yerine Farklı bir  Usb wifi adaptörü kullanabilirsiniz. Bu adaptörü eklemek için alt kısımdaki  adımları takip ediniz.
1- Virtual Box uygulamasına giriş yapınız daha sonra ise kalinin ayarlarına giriniz.
2-Usb Cihazını eklemek için alt kısımdaki ayarları yapınız.

3-Bu kısımdan Ağ kategorisine giriniz. Daha sonra alt kısımdaki resimdeki ayarları yapınız. Wifi kart ismi farklı olabilir.

WEP ŞİFRESİ KIRMA:Lütfen adımları sırasıyla takip ediniz.
[airmon-ng start wlan0] 
Bu komutu girdikten daha sonra ise girip girmediğimizi kontrol etmek için ise
[ifconfig] 
Eğer gelen listede wlan0 veya sizde farklı bir isime sahip olabilir.Bunun isminin sonuna "mon" eki geldiyse Monitör moda geçiş başarılıdır.
[airodump-ng wlan0mon]
 CTRL ve C tuşlarına aynı basarak tarama işlemini durdurunuz.
[airodump-ng --bssid modemip --channel channelid --write wepcrack wlan0mon]
 Şimdi ise yeni bir terminal açarak daha önce oluşturduğumuz dosyanın ismini vererek kullanacağız.
[aircrack -ng wepcrack-01.cap]
Bunu enter ile başlatıyoruz daha sonra çeşitli işlemler yapıyor eğer kırarsa şifreyi gösteriyor fakat kırma işlemi başarısız olursa  DATA yani gelen giden paket sayının artmasını bekleyecegiz daha sonra ise yeniden  sınırı geçince otomatik tarama yapayacak ve kırıncaya kadar deneyecek genelde 10 bin ile 15 bin arasında kırıyor. İyi kullanımlar.

Bu yazı aattk.net için alpaslan tetik tarafından yazılmıştır.