Alpaslan Tetik

Electric and Electronic Engineer
Blog Maceramı sonlandırdığımı üzülerek bildirmek istiyorum. Uzun süredir sürdürdüğüm online not defterimi yani blogumu kapatarak bir deftere dönmeye karar kıldım. Eski yazılarıma Medium platformu üzerinden erişebilirsiniz.
C
C++
Python

ONESİGNAL WEB BİLDİRİM GÖNDERME(blogger,wordpress,html siteler için)

#

  İyi günler daha önce onesignal ile android üzerine bildirim göndermeyi sizinle paylaşmıştım buğün ise onesignal web siteleri için nasıl kullanılır  ve nasıl kurulur size bundan bahsedecegim.Bu anlatımda olan kodları html, blogger,wordpress gibi sistemlerde kullanabilirsiniz aslında nerdeyse bütün siteleri destekleyebilir çünkü kod yapımız html yani her yerde kullanabiliriz.

  1. İlk olarak Onesignal sitesine giriniz daha sonra lütfen yeni bir uygulama oluşturunuz oluşturduysanız ise " APP SETTİNGS" kısmına giriniz. ve ikinci adıma geçiniz


2.Daha sonra is Google Chrome and Mozilla Firefox kısmına gelerek "CONFİGURE" diyerek yapılandırma ekranına geliniz.

3.Açılan ekranlardaki ayarları kendi sitenize göre doldurunuz lütfen .Siteniz tamamen veya hiç "HTTPS" degilse tik koymayı unutmayınız lütfen.


4.Şimdi aynı sayfanı üst kısmından ise "KEYS &İDs" kısmına tıklayarak "OneSignal App ID" kodunuzu kopyalayın ilerde lazım olacak.


5. Son olarak siteye ekleyecegimiz kod kaldı siteye eklemek için aşşagıdaki kodu kopyalayınız daha sonra ise sitedenizde   <head> ve </head> kodları arasına ekleyebilirsiniz daha sonra aktif olur. Eğer Wordpress kullanıyorsanız Eklentisi mevcut fakat bu kod ile de yapabilirsiniz "HEADER.PHP"dosyasına ekleyerek kullanabilirsiniz.Kod için açıklamalar kodun üstündedir ordan ayarları yapabilirsiniz.